NAMASTE!

Na vaše otázky odpovídají ájurvédští lékaři a odborníci.

Hovorí sa, že ajurvéda je to veda o živote. Ale čo je život? Je ajurvéda iba medicínskym systémom ako všetky ostatné? Je to učenie o tom ako sa liečiť, alebo si zlepšiť zdravie životosprávy, cvičenia a diety? Je to životný štýl? Je toto ajurvéda?

Podľa mňa, ajurvéda je je niečo iné. Je to veda o tom, ktorá má pomôcť človeku porozumieť ako žiť súlade so svetom a vesmírom v bežnom živote, a využívať zdroje, ktoré nám príroda dáva. V angličtine sa vesmír oznaćuje ako „univerzum“, čo je istým spôsobom zovšeobecnenie univerzálnosti ajurvédy. 

Väčšina medicínských systémov má svoje pravidlá. Hovoria: Ži takto! Rob toto! Ak tak nespravíte, tak sa dostanete do problémov. No podľa ajurvédy, nie je nič len dobré alebo zlé a nič jednoznačne neprikazuje ani nezakazuje. Mali by sme využívať všetky zdroje, ktoré sú nám k dispozícii. 

Ajurvéda nám dáva oveľa širšie plátno, na ktorom sa môžeme pohybovať a tvoriť. Môžeme použiť čokoľvek, ale musíme vedieť ako to použi, aby sma mali vyrovnané telesné, emocionálne, spirituálne a intelektuálne zdravie. To je pre mňa ajurvéda!

READ MORE >>   __________

Narodil jsem se v malé vesnici Nadukani blízko Kothamangalam ve střední Kerale. Vesnici obklopovaly lesy (nedaleko od kopců Western Chats), rýžová pole a plantáže, kde bylo možné najít spoustu rostlin a bylin. V této části Keraly ajurvéda stále zůstává životním stylem místních obyvatel. Žijí v souladu s principy ajurvédy, léčí se sami místními přírodními léčivy a zřídka navštěvují nemocnici.

Tímto způsobem jsem byl vychováván. Jak jsem již zmínil, ajurvéda byla součástí našeho rodinného dědictví. Můj pradědeček a dědeček byli vaidiyové (ajurvédští praktikové) a ačkoliv můj otec byl pěstitel, dodržoval zvyky a tradice našich předků, vstávali jsme před východem slunce, myli se ve studni, základem naší stravy byla místní zelenina a ovoce a pod. Jednoduše řečeno, ajurvéda pro mě znamená tradiční způsob života v Kerale.

__________  READ MORE >>

Ajurvéda je božská věda života. Naše ruce mají být čisté, když zacházíme  s pacientem. Každý den se modlíme k Dhanvantari, Bohu ajurvédy, aby nám dal požehnání k léčbě pacienta. Bůh by nám měl dát sílu léčit. Někdy nemůžeme vyléčit každého pacienta, ale je důležité, aby z našich rukou nevzešla nějaká chyba. To je jediná věc, za kterou se já jako lékař modlím k Bohu.

READ MORE >>   __________

Ajurvéda je starověký systém, který je nazýván vědou života. Studovala jsem ji na Kerala University v Trivandrumu. Ale i po 28 letech práce jako ajurvédská lékařka, jsem stále v procesu učení.  Každý den se učím něco nové – jako lékař a jako lidská bytost.

Posledních 6 let praktikuji ajurvédu v Somatheeram. Toto místo se stalo mým druhým domovem. Přicházím sem každý den, i ve dny kdy nemám službu, podívat se na své pacienty a pohovořit s nimi. Jejich důvěra je velmi speciální pouto a závazek mezi lékařem a pacientem, ale také vztah mezi dvěmi lidskými bytostmi.

__________  READ MORE >>

Ja a moje manželka Dr. Neetha Srikumar, jste lékaři praktikující západní medicínu. Jsme konzultanti v neurologii a dermatologii s naší vlastní praxí. Obě tato odvětví se zabývají chronickými onemocněními a některá onemocnění se léčit nedají. Západní medicína může často nabídnout jen omezenou léčbu. Snažíme se skloubit moderní medicínu a ajurvédu pro léčení neurologických nebo jiných ochorenií v Harivihar. Takový přístup považujeme za velmi prospěšný a holistický.

 

READ MORE >>   __________

VÍCE INSPIRACE >>

CESTUJTE S NÁMI

VÍCE INSPIRACE

ayurveda trails pvt | © 2018