SEA EYMERE
Fotograf
AYURVEDA TRAILS
Narodila se a vyrůstala v Paříži, no její pohled pořád směroval za obzor. Město, které ji vychovalo bylo její trampolína do velkého světa, kterým proléta s francouzským šarmem. Je inspiratívní sledovat jí.
Ke studiu čínské medicíny mě přivedla touha po rozšíření obzoru. Chtěl jsem srovnat to, o čem dnes vím, že se srovnat ve skutečností nedá. Ájurvéda a tradiční čínská medicína si ještě před zhruba sedmi stoletími byly velmi blízké.
Homeopatie mi od dětství připadala tajemná a vědecká zároveň. Strýček byl nejen výborný homeopat, ale také hudebník. Scházeli se u něj hudebníci. Proto mi dodnes homeopatie připadá jako hudba, jemná, přirozená a proto krásná a účinná.
V době, kdy jsem studoval u doktor Láda, jsme byli v neustálém kontaktu i mimo vyučovací dobu. Byl to typický tradiční vztah indického učitele a žáka, jak je zvykem v naší vlasti, jenom s tím rozdílem, že jsme se setkali na americké půdě.
V našem těle půsoví energie, jíž rentgen, sonografie ani krevní testy neumí zachytit. Tato energie sa v indické tradici nazývá prána. Číňané ji znají po názvem čchi. Prána je životní energie. Je to prazáklad všech ostatních projevených energií v přírodě.
Když mi bylo asi tŕináct let, jednoho dne se na školní zdi objevil nápis: Prosím, nespěte příliš dlouho, probuďte se! Přečetl jsem si to a běžel do školy. Sám jsem měl pocit, že jsem určitě vzhůru, a tak jsem se v duchu ptal, proč se to tam píše.
Žádný moudrý a zkušený učitel jógy nikdy netrvá na tom, aby jeho žáci šli při cvičení za hranici bolesti. Do žádné pozice je nestrká ani je násilně neopravuje. Existují školy, které si počínají opačně, ale ty mají s jógou málo zkušeností.
Článek jsme ještě nenapsali, ale pracujeme na něm.
ayurveda trails pvt | © 2018