NAMASTE!
Ajurvéda   |   AJURVÉDSKA KUCHAŘKA GITY RAMESH

SALÁT Z ČERVENÉ ŘEPY A OKUREK GHERKIN

GITA RAMESH

2-3 porce

INGREDIENCE
  • 1 velký červená řepa (chukandar)
  • 4 okurky gherkin
  • 1 malá jemně nasekaná zelená chilli paprička
  • ½ čajové lžičky nebo 2 ½ ml limetkové šťávy (nimbu)
  • sůl na dochucení
  • čerstvé, nasekané lístky koriandru (dhaniya)
POSTUP
  • Spařte červenou řepu a okurky. Červenou řepu oloupejte, nakrájejte na plátky a dejte do mísy. Nakrájejte spařené okurky a přidejte k plátkům červené řepy. Přidejte zelené chilli a limetkovou šťávu, dobře promíchejte. Ozdobte lístky koriandru a servírujte.
AJURVÉDSKÁ LÉKÁRNA NA TALÍŘI

ČERVENÁ ŘEPA
Je bohatá na vitamín C a železo. Lépe konzumovat za syrova, vařením ztrácí svůj obsah vitamínů.

OKURKY GHERKIN
Mají vysoký obsah vlákniny a vysoké procento vody. Vláknina napomáhá čistění trávícího traktu a lepší funkci zažívání. Okurky Gherkin jsou bohaté na vitamín C a pomáhají při kožních problémech. Snižují také krevní tlak, díky svému obsahu draslíku a hořčíku.
SALÁT Z ČERVENÉ ŘEPY A OKUREK GHERKIN

THE AYURVEDIC COOKBOOK (EN)
Get Fit in Just Two Weeks 
GITA RAMESH 

V ajurvédské kuchařce paní Gita Ramesh vyjadřuje hluboké znalosti ajurvédské léčebné vědy formou ajurvédských receptů. Tyto recepty pomáhají udržovat perfektní rovnováhu a harmonii v lidském těle. Tato ajurvédská kuchařka popisuje samoléčebné metody k vyrovnání Vata, Pitta a Kapha dóš, s použitím bylinek, koření a zeleniny. Jedná se o ajurvédský přístup ke stravě, chutné vegetariánské vaření pro zdravý život.

ANGLICKÉ VYDÁNÍ ZAKOUPÍTE ZDE >>

VÍCE INSPIRACE >>

CESTUJTE S NÁMI

VÍCE INSPIRACE


GITA RAMESH
ZAKLADATELKA KAIRALI GROUP

GITA RAMESH

Pochází z rodiny věhlasných vaidiyů. Se svým manželem, K. V. Rameshem otevřela v roce 1989 první ajurvédské centrum. Dnes má Kairali pod svou záštitou více než třicet center po celé Indii i v zahraničí.

KAIRALI GROUP
AJURVÉDSKÝ RESORT

KAIRALI GROUP

První ajurvédske centrum bylo otevřené v roce 1989 v Novém Dillí, a následně ajurvédský resort „Kairali – The Ayurvedic Healing Village“ v roce 1999. Dnes má tato společnost pod svou záštitou více než třicet center po celé Indii i v zahraničí a zaměstnává přes 700 lidí v 35 lokacích v 10 zemích.

+

ayurveda trails pvt | © 2018